Hybridní router D-Link spojuje Wi-Fi, kabely i elektrické zásuvky

Luboš Klaška SOHO 23. ledna 2012

Společnost D-Link představila na CES 2012 v Las Vegas velmi zajímavé a chytré zařízení. N gigabitový router DHP-1565 funkci Powerline snadno vytvoří bezdrátovou síť i datovou síť přes elektrické zásuvky.

Bezdrátový N gigabitový router DHP-1565 doplněný o funkci Powerline spojuje v jednom zařízení výhody vysokorychlostní bezdrátové sítě a možnost šíření dat po elektrické síti. DHP-1565 je standardní gigabitový router 802.11n (1000 Mb/s po datových kabelech a až 300 Mb/s bezdrátově). Novinkou je možnost přenášet data i přes zásuvky elektrického vedení, a to rychlostí až 500 Mb/s.

Pro datovou komunikaci přes elektrické vedení je zapotřebí i nový adaptér DHP-P500AV. Jedná se o redukci pro připojení datového kabelu, která se v požadovaném místě zasune do elektrické zásuvky. Adaptér komunikuje stejnou rychlostí (500 Mb/s) jako nový router.

Obě zařízení jsou určena pro uživatele, kteří nemohou kvůli stavebním konstrukcím budov používat pouze Wi-Fi připojení, mají nedostatek datových zásuvek nebo chtějí jednoduše využít všudypřítomné elektrické zásuvky.

Předvedení novinky na CES 2012 v Las Vegas

Předvedení novinky na CES 2012 v Las Vegas

Router D-Link DHP-1565

DHP-1565 je bezdrátový gigabitový router a Powerline adaptér v jednom zařízení. Lze jej používat jako router i jako bezdrátový přístupový bod. Má vestavěný mediální server, funkce SharePort Plus umožňuje přes USB port připojit externí pevný disk a sdílet společná data nebo sdílet další připojená zařízení, jako například tiskárny.

Zabezpečovací funkce na DHP-1565 lze aktivovat pouhým stisknutím tlačítka. Komunikace po elektrické síti je chráněna šifrováním AES, Wi-Fi přenos má standardní šifrovací funkce, jako jsou WEP, WPA a WPA2 a zabezpečovací funkce pro jednoduché nastavení WPS.

Router D-Link DHP-1565

Router D-Link DHP-1565

 • Bezdrátový přenos rychlostí až 300 Mb/s
 • Přenos rychlostí až 500 Mb/s přes elektrický rozvod, kompatibilní se všemi standardními HomePlug AV Powerline adaptéry
 • Dva provozní režimy: router nebo přístupový bod (AP)
 • Rozhraní: 4x gigabit LAN port, 1x gigabit Mb/s WAN port a 1x USB 2.0 port
 • Snadné zabezpečení přenosu dat pomocí WPS (stisknutím tlačítka a zadáním PIN kódu)
 • Snadné sdílení připojených zařízení díky funkci SharePort™ Plus
 • IPv6 Ready

Adaptér DHP-P500AV

Instalace adaptéru DHP-P500AV je snadná, stačí jej zapojit do libovolné elektrické zásuvky. Na čele adaptéru je umístěna další elektrická zásuvka, a proto lze další připojované zařízení napájet přímo přes něj.

Adaptér DHP-P500AV

Adaptér DHP-P500AV

 • Rychlost přenosu dat až 500 Mb/s přes domovní elektrický rozvod (síť Powerline)
 • Možnost napájení jiných zařízení díky vestavěné elektrické zásuvce (v případě průchozího adaptéru)
 • Řízení šířky pásma podle priority dat: Funkce QoS pro streamování videa
 • Kompatibilita se standardem IEEE 1901 a dalšími adaptéry podle standardu HomePlug AV

Více viz na stránkách společnosti D-Link

Router D-Link DHP-1565
Adaptér DHP-P500AV


Vytisknout

Štítky


  Komentáře k článku

  ...k článku nejsou žádné komentáře

Vložte Váš komentář k tomuto článku

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.