Nové open-source projekty VMware pro cloudové aplikace

Luboš Klaška Aktuality 4. května 2015

Nové open-source projekty byly vytvořeny proto, aby umožnily vývojářům bezpečně vytvářet, a nasazovat a spravovat nativně cloudové aplikace.

Společnost VMware představila dva nové open-source projekty, které umožní podnikům využívat nativně cloudové aplikace. Projekt Lightwave zaměřený na oblast identity a správy přístupu, který rozšíří bezpečnost a firemní využití aplikací určených pro cloud, a projekt Photon, odlehčený operační systém Linux optimalizovaný pro nativně cloudové aplikace.

Nové open-source projekty byly vytvořeny proto, aby umožnily vývojářům bezpečně vytvářet, a nasazovat a spravovat nativně cloudové aplikace. Budou integrovány se sjednocenou platformou pro hybridní cloud od VMware a vytvoří konzistentní prostředí napříč privátním i veřejným cloudem pro podporu nativně cloudových a tradičních aplikací. Díky tomu, že se jedná o open-source projekty, bude VMware spolupracovat s širokým ekosystémem partnerů a komunitou vývojářů, aby zvýšil standardy, bezpečnost a interoperabilitu na trhu nativně cloudových aplikací. Výsledkem pak bude lepší technologie a zcela nové možnosti pro zákazníky.

Projekty Photon a Lightwave chtějí podpořit zákazníky, partnery a celou komunitu k testování a zpětné vazbě, proto budou uvedeny jako open-source projekty. Díky volně přístupnému softwaru budou moci vývojáři přispět přímo k projektu a rozšířit interoperabilitu produktu i nové funkce. Projekt Photon lze stáhnout prostřednictvím GitHub. Projekt Photon je poskytován jako Vagrant box, takže uživatelé mohou jednoduše testovat jeho funkce na jakékoli platformě. Photon Vagrant box je dostupný ke stažení prostřednictvím HashiCorp's Atlas. Projekt Lightwave by měl být dostupný později v tomto roce.

Zdroj: VMware.


Vytisknout

Štítky


    Komentáře k článku

    ...k článku nejsou žádné komentáře

Vložte Váš komentář k tomuto článku

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.