Nový Synology DiskStation DS216

Luboš Klaška Infrastruktura 4. ledna 2016

Synology uvádí DiskStation DS216, plnohodnotný dvoudiskový NAS server navržený jako partner pro malé pracovní skupiny či kanceláře všude tam, kde je třeba snadno a bezpečně sdílet data.

DS216 je navrženo pro optimální výkon při multitaskingu při zachování nejlepšího poměru cena/výkon. Poháněn dvoujádrovým procesorem o taktu 1,3GHz a 512 MB RAM DDR3 pamětí, DS216 překonává svého předchůdce s rychlostmi přes 111 MB/s jak pro čtení, tak zápis (uspořádání RAID 1 a Windows prostředí).

Procesor s podporou plovoucí desetinné čárky dále posiluje celkový výkon a nejvíce jej oceníte při rychlejším zpracování miniatur a rozdílných rozlišeních fotografií. Navíc má procesor zabudovanou šifrovací jednotku, která ulehčuje při přenosu šifrovaných dat a dále tak zvyšuje dosahované rychlosti. DS216 je vybaven USB portem a tlačítkem pro kopírování na předním panelu, které maximálně ulehčuje přenos souborů.

Synology  DiskStation DS216

Samozřejmostí byl při navrhování nové DS216 také požadavek na plynulý provoz a tak je NASka vybavena hot-swappable přihrádkami, takže je možné disky měnit za chodu a bez použití jakéhokoliv nářadí.

DS216 běží na DSM (DiskStation Manager), intuitivním operačním systému, který poskytuje širokou paletu aplikací pro lepší produktivitu práce, ale také úplně nový zážitek z multimédií. S DSM lze snadno synchronizovat soubory mezi různými zařízeními a cloudovými službami, přehrávat multimédia na DLNA televizorech či přes AirPlay a Chromecast zařízení, ale také vytvořit domácí monitorovací systém. Synology bylo oceněno „PC Mag Business Choice Award 2013“ a získalo nejvyšší hodnocení v každém parametru testu včetně spolehlivosti, celkové spokojenosti, hodnoty a šanci na další doporučení.

Zdroj: TZ Synology.


Vytisknout

Štítky


    Komentáře k článku

  • 13.12.2015 v 15:35Tomáš PetržilkaLze disky z předchozích generací přenést do této nové bez ztráty dat ?
    Lze disky z předchozích generací přenést do této nové bez ztráty dat ? Například dvoudiskové 211j, 209 apod Děkuji. T.P.

Vložte Váš komentář k tomuto článku

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.