Ušetřete za firemní servery a pořiďte si cloud

PR článek Infrastruktura 25. října 2016

Zvažujete pořídit si vlastní serverovnu? V době cloudů od tohoto finančně náročného IT řešení firmy upouští. Podívejte se, jaké výhody vám cloudy nabízí.

Budete mít místo, peníze i čas

Pronájmem cloudu ušetříte hned v několika směrech. Už pořízení a vybavení samotné serverovny nepatří k nejlevnějším záležitostem. Pracující server vytváří velké množství tepla, proto je zapotřebí ho účinně chladit. Profesionální serverovny využívají k chlazení svých serveru nejmodernější technologie a v záloze mají samozřejmě také specializované hasicí zařízení. Pokud si pronajmete cloud na serveru v datacentru, nepotřebujete ani serverovnu a ani technika, který by se vám o server staral. Obojí získáte automaticky pronájmem cloudu.

Získáte přístup k nejmodernějším technologiím

Firemní server samozřejmě neběží jen tak. Budete potřebovat IT specialistu nebo člověka orientujícího se v oboru informačních technologií, který vám server nakonfiguruje a nainstaluje na něj potřebné aplikace. Za licence nebo využívání těchto programů zaplatíte měsíčně nemalé částky a musíte si ohlídat jejich aktualizaci. O servery v datancetru se starají technici, a tak na cloudu najdete vše připravené k okamžitému použití. Nemusíte se starat o rychlost ani výkon serveru, protože software počítá s vysokými nároky na provoz serveru a je schopen je v reálném čase plnit.

Zabývat se nemusíte ani zabezpečením              

V datacentru nehrozí vašim datům ani fyzická, ani virtuální krádež. Serverovny a celý objekt jsou totiž nonstop hlídány fyzickou ostrahou a monitorovány bezpečnostními kamerami. Modernější datacentra dokonce umožňují vstup pouze na čip a evidují každou osobu, která do areálu vstoupí. Stejně tak softwarově chrání datacentrum vaše data na špičkové úrovni. Nejpokročilejší bezpečnostní technologie pravidelně obnovují seznam potenciálních rizik a účinně data brání vůči narušení zvenčí.

Pronájem cloudu vám umožní soustředit se na své podnikání, zatímco o techniku se postarají profesionálové. Využijte služeb datacentra a ušetřete na provozu vlastního IT oddělení.


Vytisknout

Štítky


    Komentáře k článku

    ...k článku nejsou žádné komentáře

Vložte Váš komentář k tomuto článku

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.