Zajímavé hardwarové novinky pro SMB a SOHO (1)

Luboš Klaška SOHO 28. března 2012

ZyXEL ISG50 je multifunkční integrovaná komunikační brána, která zajišťuje IP telefonování, Firewall, VPN a směrovací služby na jedné platformě. Díky funkci AP Array, která slouží ke sloučení až osmi AP, jsou přístupové body D-Link DAP-2310 a DAP-2360  vhodné pro budovy s velkou hustotou síťového provozu.

Integrovaná komunikační brána ZyXEL ISG50

ISG50 je multifunkční integrovaná komunikační brána, která zajišťuje IP telefonování, Firewall, VPN a směrovací služby na jedné platformě. ISG50 reaguje také na nárůst významu chytrých telefonů a umožňuje jejich trvalé připojení přes App konfiguraci s podporou příjmu hovoru přes všechny protokoly.

Integrovaná komunikační brána ZyXEL ISG50

Integrovaná komunikační brána ZyXEL ISG50

Základní technické parametry:

  • Počet rozhraní 10/100/1000 WAN (RJ-45) - 2
  • Počet rozhraní 10/100/1000 LAN (RJ-45) - 3
  • Propustnost firewallu (Mb/s) – 250
  • Propustnost VPN, AES (Mb/s) - 90
  • Max. počet souběžných relací – 40 000
  • Max. počet souběžných tunelů IPSec VPN - 50

Podrobnější informace naleznete na webových stránkách www.zyxel.cz.

Přístupové body D-Link DAP-2310 a DAP-2360

DAP-2310 a DAP-2360 pracují v pásmu 2,4 GHz, kde dosahují rychlosti přenosu až 300 Mb/s, a mají jeden gigabitový ethernetový port pro rychlé připojení k LAN. Oba modely podporují různé režimy provozu. Vysoký přenosový výkon podporují funkce pro vyrovnávání zátěže a upřednostňování vybraných multimediálních aplikací. Přístupové body lze navíc ovládat přes vestavěné webové rozhraní. O bezpečnost bezdrátové sítě se stará WPA/WPA2 šifrování a autentizace přes RADIUS servery. DAP-2360 má PoE port určený pro napájení přímo přes ethernetový kabel.

Přístupové body D-Link DAP-2310 a DAP-2360 

Přístupové body D-Link DAP-2310 a DAP-2360 

Přístupové body D-Link DAP-2310 a DAP-2360

Díky funkci AP Array, která slouží ke sloučení až osmi AP, jsou vhodné pro budovy s velkou hustotou síťového provozu. Umožňují jednotný management a automatickou rekonfiguraci v případě výpadku jednoho přístupového bodu a opětovné nahrazení jiným AP. A to vše bez nutnosti wireless kontroléru.

Zařízení podporují čtyři různé provozní režimy, aby se mohly co nejlépe přizpůsobit potřebám konkrétní instalace. Tyto provozní režimy umožňují vytvořit bezdrátové prostředí s několika přístupovými body v jednom místě a využívat je například jako most pro přepojování uživatelů mezi sebou.

Více informací viz http://www.dlink.com

Zdroj: materiály firem ZyXEL a D-Link.


Vytisknout

Štítky


    Komentáře k článku

    ...k článku nejsou žádné komentáře

Vložte Váš komentář k tomuto článku

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.