Svět sítí - Úvodní strana 

Bezpečnostní brány ZyXEL USG pro malé a středně velké organizace

Bezpečnostní brány ZyXEL USG pro malé a středně velké organizace

Karel LuhovýBezpečnost 20. listopadu 2014

Uživatel se dnes již běžně připojuje ze svého vlastního mobilního zařízení k podnikové bezdrátové síti (BYOD). To vede k vyšším nárokům na bezpečnost sítí i malých podniků. Celý článek

Aktuality

Synology uvádí DiskStation DS1515+ a DS1815+ 20. listopadu 2014

Společnost Synology uvedla DiskStation DS1515+ a DS1815+, pěti a osmišachtové NAS servery určené malým a středně velkým podnikům.

Microsoft představuje Skype pro firmy 17. listopadu 2014

Microsoft a Skype představují zcela novou komunikační platformu Skype po firmy, která se stane novou verzí původního nástroje Lync.

Synology uvádí DiskStation Manager 5.1 13. listopadu 2014

Společnost Synology uvádí po 6 týdnech intenzivního beta testování DiskStation Manager (DSM) 5.1, poslední verzi operačního systému pro její NAS servery.

České firmy plně nevyužívají potenciálu Wi-Fi 10. listopadu 2014

Bezdrátové sítě jsou již pro většinu firem v Česku samozřejmostí. Ukázal to průzkum společnosti Cisco mezi českými IT odborníky. Podniky ale často nevyužívají plný potenciál pro mobilitu, pokulhává také zabezpečení.

Prodej podnikových klientů ve Q2 2014 podle IDC rostl 6. listopadu 2014

Celosvětový prodej tenkých klientů ve druhém čtvrtletí 2014 dle společnosti IDC meziročně vzrostl o 10,8 % na 1,4 milionu kusů.

Starší aktuality

Ze slovníku počítačové informatiky a sítí

Přejít do slovníku

Newsletter - registrace


Začal vývoj 2,5G a 5G Ethernetu. Jaké jsou hlavní důvody?

Luboš KlaškaInfrastruktura 17. listopadu 2014

Gigabitová rychlost v podnikových sítích již mnohdy nestačí a 10GE zase nefunguje na potřebných sto metrů. Vznikla tak potřeba mít „něco mezi“. Celý článek

Směrovače Cisco řady RV také trpí vážnými bezpečnostními chybami

Karel LuhovýBezpečnost 13. listopadu 2014

Tři objevené bezpečnostní chyby u směrovačů Cisco řady RV umožňují útočníkům vykonávat na zařízeních libovolné příkazy, přepisovat soubory nebo spustit útok CSRF. Celý článek

Cisco až nyní opravuje tři roky starou bezpečnostní chybu

Karel LuhovýBezpečnost 12. listopadu 2014

U některých bezpečnostních zařízení Cisco IronPort byla objevena chyba služby Telnet, která byla ale zjištěna a opravena již v prosinci 2011. Celý článek

Vyzkoušejte TeamViewer 10 beta s mnoha vylepšeními

Luboš KlaškaAplikace 10. listopadu 2014

V uvolněné beta verzi se můžete seznámit s novými funkcemi aplikace TeamViewer 10, například centrálně spravované zásady nastavení, lepší funkce chatu a optimalizace výkonu. Celý článek

Starší články

  • Top 10 utilit pro administrátora
    Každý síťový administrátor má svoji oblíbenou utilitu nebo sadu programů při řešení problémů se sítí. V tomto článku přinášíme výběr deseti nejoblíbenějších programů, většinou volně dostupných.
  • Základní řádkové příkazy, bez kterých se rozhodně neobejdete
    Proč vlastně řádkové příkazy? Odpověď je jednoduchá, dávají vám nejvyšší možnou kontrolu nad úlohou a jsou vždy po ruce. Na druhé straně to vyžaduje od vás dobré pochopení toho, co příkazy dělají a znalosti jejich základních přepínačů.
  • Cisco Laby – tipy na nejlepší zdarma dostupné weby a emulátory
    Pokud si potřebujete procvičit a zdokonalit své síťové znalosti, či se připravujete na některou certifikaci, vyzkoušejte některý z online webů nebo emulátorů ke stažení. Nabízíme tipy na ty nejlepší.