Jeden notebook wifi síť najde, druhý ne... víte někdo proč?

| předchozíZpět do sezanamu témat
Chozze, 26.11.2007 v 17:06

Prosím o radu. V domě máme nainstalovanou zabezpečenou bezdrátovou síť, můj notebooku mám připojen a funguje bez problémů, ale notebook mé přítelkyně není schopný vyhledat naši bezdrátovou síť a to ani v bezprostřední blízkosti wifi routeru, ač všechny okolní sítě (sousedů atd.) najde bez problémů. Nemám tušení v čem by mohl být problém, nenapadá vás někoho něco, prosím? Děkuju

fandango, 27.11.2007 v 00:35

Neběží ta síť na 802.11g only? Pokud by karta v NB uměla jen 802.11b, tak novější standard nemusí detekovat...

Chozze, 27.11.2007 v 17:14

Síť by měla běžet na b/g standartu, wifi router je NETGEAR (http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/0621582/Trail/searchtext%3ENETGEAR.htm) karta v notebooku je PRISM 802.11g, takže dle mě by to mělo fungovat, ale bohužel tu síť vážně nenajde... zkoušel jsem i měnit nastavení karty na g only, b only, oba stardarty atd., ale stále nic

fandango, 29.11.2007 v 00:22

Pak je tedy ještě možnost, že na AP je nastaveno "Hide SSID" nebo obdoba tohoto. Pak by v "normálním" scanu neměla být vidět, i když mám zkušenost, že při skrytém SSID windows xp detekovaly síť, kde byl ale název plný čtverečků a jiných "prapodivných" znaků, ale k síti se nešlo připojit.. Nicméně, pokud je klient kompatibilní a síť stále není vidět, tak je tohle partně ten problém. obvykle není potřeba aby jste se připojil k síti a zároveň ji musel detekovat ve win. Stačí ji ručně nastavit(SSID, typ šifrování a správný klíč) a je hotovo. Obvykle říkám proto, že někdy ani toto nefunguje, pokud je SSID skryté. Patrně problém v hardware nebo ovladači karty, pak není jiná možnost než SSID v nastavení AP odkrýt.. Dále je také možnost, že se win klient odmítá připojit, pokud je šifrování WPA2 a/nebo příliš dlouhý klíč, zkuste tedy i nastavit šifrování na WPA(1) a TKIP + zkrátit klíč na nějakých 8 znaků. Když to půjde, tak víte kterým směrwm se vydat. Upozorňuji, že tyto problémy jsem měl i plně aktualizovaných win, kdy se jeden klient připojil a druhý ne. Další, ale už opravdu poslední :-) možnost je ta, že na tom NB je sw, který připojení k síti pomocí služeb Win blokuje(služba automatického natavení bezdrátové sítě je vypnuta). Pak je samozřejmě nutné síť nastavovat a vyhledávat pomocí této utility(typicky např. Access Conections u IBM-Lenovo) nebo ji odinstalovat či deaktivovat(doporučuji odinstalaci). V případě, že je utilita Access Conn.(nebo jí podobná) starší, tak může způsobovat celkem nepochopitelné problémy připřipojení, v důsledku fušerské práce výrobce... :-)

TomK, 30.11.2007 v 17:23

Jeste bych overil, zda ta "nedetekovatelna" sit nebezi na kanale 12 ci 13. Spousta notebooku se u nas prodava s US nastavenim a tyhle kanaly nechytnou (nutna reinstalace driveru).

zdenek, 12.1.2014 v 13:29

Mel jsem stejny problem u notebooku s Windows 7, jednou byla sit videt, jindy nebyla. Stacilo nastavit v routeru u dane bezdratove site kanal na jinou hodnotu nez tu zminovanych 13, dal jsem 8 a wifi se hned po restartu routeru zacala zobrazovat. Dekuji za tip uzivateli fandango.

katka, 29.12.2014 v 17:36

mam problém, chcise připojit k wifi notebook jde ale muj mobilní telefon ne, i kdiž tam dám stejné heslo

Jakub, 7.9.2017 v 16:43

Zdravim, potreboval bych poradit, muj notebook mi hlasi ze neni kompatibilni s routrem, co mam udelat? Dekuji

Zpět do sezanamu témat

Vložte Váš příspěvek k tématu

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.

Archiv diskuze