IP adresa na hostname

| předchozíZpět do sezanamu témat
Michal, 16.4.2017 v 13:26

Zdravím, měl bych takový dotaz. Měli jsme server na IP adrese od UPC, a pokud jsem si otevřel whois, v kolonce hostname jsem měl přímou www adresu serveru. Nyní jsme přenesli server na IP od O2, a pokud si otevřu whois IP adresy od O2, tak odkazuje hostname na jejich hostname adresu. Máme DNS server u firmy, kde jsme záznam změnili a na serveru také. Zajímalo by mě, zda se mění ještě hostname u providera? Děkuji moc za odpověď.

ToVa, 18.4.2017 v 14:51

Dobry den, jedna se o 2 záznamy. Jeden je k vasi domene firma.cz - ten pravdepodobne menite vy a říká asi toto: když zadas www.firma.cz jdi na IP adresu 1.2.3.4. Domenu firma.cz vlastnite vy, záznamy si nastavujete a zodpovidate za ne vy. Aby fungoval i opacny postup, existuje specialni domena in-addr.arpa Naopak vlastnik IP adres zadava to same pro IP adresy. Existuje tedy zaznam 4.3.2.1.in-addr.arpa a to, co potrebujete vy, je nastavit k tomuto zaznamu jmeno www.firma.cz. Zjednodusene oslovte vašeho posktovatele se zadosti o zrizeni reverzniho zaznamu k vasi IP adrese a sam se tim netrapte :-) T.

Michal, 18.4.2017 v 23:09

Děkuji, moc jste mi pomohl. :-)

Zpět do sezanamu témat

Vložte Váš příspěvek k tématu

Máte dotaz? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná


Reklama v příspěvcích není dovolena, dodržujte etiketu. Redakce Světa sítí si vyhrazuje právo smazat příspěvěk, který v diskuzi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy. Délka příspěvku je limitována 1500 znaky.

Archiv diskuze