Bezpečnost

Venkovní „bullet“ kamery AXIS Q29 s tepelným alarmem

Luboš Klaška26. ledna 2015

Hlavní oblastí využití těchto kamer je detekce narušitelů, ale současně také na dálku monitorovat kritická zařízení, serverovny nebo prostory skladů.

CESNET zve na seminář o bezpečnosti sítí a služeb

Tisková zpráva19. ledna 2015

Seminář o bezpečnosti sítí a služeb pořádá ve středu 11. února sdružení CESNET. Celodenní akce proběhne v Ballingově sále Národní technické knihovny v Praze 6 (Technická 6).

Pravidelná změna PSK pro návštěvnické segmenty

Zuzana Kliková12. ledna 2015

Bezpečnostní specialisté a správci sítě se často potkávají s problémem jak pustit návštěvníky do WiFi sítě. Nejdůležitějším bodem je ochrana přístupu. Jedním z poměrně jednoduchých, ale efektivních způsobů je zabezpečení pomocí WPA/WPA2 s předsdíleným klíčem (PSK).

McAfee představil Endpoint Security v10

Karel Luhový15. prosince 2014

McAfee Endpoint Security představuje integrované zabezpečení před soudobými útoky pro stanice i servery kombinované s desktopovým IPS a Firewallem.

Brány USG1100/1900 řady Extreme pro střední až velké podniky

Karel Luhový11. prosince 2014

Nová řada ZyXEL USG1100/1900 Extreme je navržená tak, aby pro střední až velké podniky a kampusy zajišťovala vysokou dostupnost, antimalwarovou ochranu a konsolidované vynucování zásad.

Kaspersky Lab o roce 2015: Kyberzločin se vrhne na banky

Karel Luhový8. prosince 2014

Kybernetičtí útočníci se místo na jejich zákazníky zaměří na samotné banky. A nezastaví se jen tam. Budou vyvíjet další malware, který bude vybírat peníze přímo z bankomatů.

Check Point odhalil zranitelnosti v portálech pro správu systémů tří bezpečnostních dodavatelů

Karel Luhový3. prosince 2014

WebUI zranitelnosti mohou umožnit krádeže administrátorských přihlašovacích údajů a mohou dát hackerům kontrolu nad systémovými funkcemi bezpečnostních bran.

Bezpečnostní brány ZyXEL USG pro malé a středně velké organizace

Karel Luhový20. listopadu 2014

Uživatel se dnes již běžně připojuje ze svého vlastního mobilního zařízení k podnikové bezdrátové síti (BYOD). To vede k vyšším nárokům na bezpečnost sítí i malých podniků.

Směrovače Cisco řady RV také trpí vážnými bezpečnostními chybami

Karel Luhový13. listopadu 2014

Tři objevené bezpečnostní chyby u směrovačů Cisco řady RV umožňují útočníkům vykonávat na zařízeních libovolné příkazy, přepisovat soubory nebo spustit útok CSRF.

Cisco až nyní opravuje tři roky starou bezpečnostní chybu

Karel Luhový12. listopadu 2014

U některých bezpečnostních zařízení Cisco IronPort byla objevena chyba služby Telnet, která byla ale zjištěna a opravena již v prosinci 2011.

Přejít do archivu článků